19 Haziran 2017 Pazartesi

İbrahim Saraçoğlu Şampuanları

Merhaba Arkadaşlar;
Yine bir deneyim konusuyla beraberiz. Bu hafta sizlerle yine bir şampuan ürünü deneyimimi paylaşacağım.

Saç temizliğine ve bakımına önem veren biri olarak, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ürünlerinden bir şampuanı denedim. Kendisini gerçekten doğallığa önem veren bir kişilik ile tanıyorsunuz. Ben de öyle... Dolayısıyla da bu kez İbrahim Saraçoğlu'nun şampuanını denedim. Lavanta özlü olanını tercih ettim. Fakat her zaman itimat ettiğim Prof. Dr. Saraçoğlu'nun ürünleri, şampuan olarak bu kez beni memnun etmedi, hayal kırıklığına uğrattı. Bu yazımız ağırlıklı olarak İbrahim Saraçoğlu şampuanlarına yönelik eleştiri niteliğinde olacak.

Ürünü bizzat kendi resmi web sitesinden satın aldım. Tabi web sitesiyle doğrudan kendisi ilgilenmiyor. Muhtemelen asistanları veya diğer site görevlileri ilgileniyor. Lavanta kokusu hoşuma gittiği için lavanta özlü olan şampuanı denedim. Prof. Saraçoğlu'nun orjinal ürünlerini yetkili satış bayilerinden yani kozmetik mağazalarından da temin edebilirsiniz. Eczanelerde de bulunabilir. 

Ürünün kapağını açtığımda ilk olarak ağır bir plastik kokusu burnuma geldi. Ambalaj olarak sert plastik seçilmiş ancak plastiğin o ağır kokusu, lavanta kokusunu arka plana itmiş. Lavanta kokusunu almak için burnunuzu iyice şişe ağzına yerleştirmeniz ve çok derin bir nefes ile koklamanız gerekiyor. 

İbrahim Saraçoğlu lisanslı lavanta özlü şampuanın rengi ise tamamen saydam. Yani rengi yok. Ve şampuandan avucunuza biraz döktüğünüzde yine lavanta kokusunu almak çok zor. 

Şampuanı saçınıza sürdüğünüzde ise kesinlikle köpürme olayı yok. Buna anlayış gösterebiliriz. Çünkü köpük meydana getiren zararlı kimyasal maddeleri İbrahim Saraçoğlu şampuanlarında bulamazsınız. Şampuanların köpürmesi önemli değildir. Saçı beslemesi, temizlemesi, saçın bakımını yapması her şampuan çeşidi için daha önemli bir konudur. Bu konuda İbrahim Saraçoğlu şampuanlarından şüphem yok. Ama hiç olmazsa plastik kokusu yerine lavanta kokusunu alabilseydik keşke. Bu şikayetimi yakın bir zamanda resmi internet sitesindeki görevlilere de bildireceğim. Prof. İbrahim Saraçoğlu Bey kusura bakmasın, bu yazımı yapıcı bir eleştiri olarak kabul etsin. 

Kendisinden aroma kokusunun daha ağır olduğu şampuanlar bekliyoruz. Sert plastik ambalaj yerine cam ambalaj seçilirse daha iyi olacağı düşüncesindeyim. Şampuan rengine de olumsuz bakmıyorum. Saydam bir renk olması şahsen benim için tercih engeli değil.

Sadece lavanta özlü şampuanlar da değil, bütün İbrahim Saraçoğlu şampuan türlerinin içeriği ve niteliği hemen hemen aynıdır. Yani o ağır plastik ambalaj kokusu, bütün İbrahim Saraçoğlu Şampuan ürünlerinde vardır. Bunları bilerek satın almanızı tavsiye ederim. Sizler de benim gibi bizzat resmi web sitesine konuyla ilgili şikayetinizi bildiriniz. Belki bu sebeple yapılan hatadan dönerler. Biz de daha hoş kokulu İbrahim Saraçoğlu şampuanlarıyla, zararlı kimyasal içerikli diğer şampuan markalarından vazgeçmiş oluruz.

Yeni bir deneyim konusunda görüşmek üzere arkadaşlar. Ramazân bayramınızı şimdiden tebrik eder, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmenizi dilerim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder