29 Mart 2017 Çarşamba

Minoxidil Sakal Çıkarıcı İşe Yarıyor mu?

    Merhaba Arkadaşlar,
    Yeni bir tecrübe konusuna hoşgeldiniz. Bu günkü konumuz sakal çıkarmaya çalışan hemcinslerim için.
    Kısmen veya sakalı hiç çıkmayan arkadaşlarımızın sayısı oldukça fazla. Belki de bugüne kadar pek çok ürün denediniz ancak bir faydasını göremediniz. Sarımsağı keserek veya rendeleyerek suyunu çıkardınız, yüzünüze sürdünüz, yüzünüzde yanıklar oluştu. Sarımsak yağı sürdünüz etkisi olmadı. Badem yağı sürdünüz tesir etmedi. Eczaneden ürünler aldınız, etkisi geçici oldu, biliyorum. Çünkü sizin denediğiniz her şeyi ben de denedim.
    Sakalların çıkması bir erkek için çok önemli. Kimisi sık sık traş olmaktan bıkıp usansa bile, sakalı hiç çıkmayan veya kısmî bölgelerde çıkan erkekler için sakalın çıkmaması psikolojik sıkıntılar bile doğurabiliyor.
    Benim de bu yazıyı okuyan pek çok arkadaşım gibi, sakalım belli bölgeler de çıkıyordu, belli bölgelerde ise boşluklar vardı. Çenemde ve favorilerde çıkıyor ancak seyrek biçimde, yanaklarımda çok ince, çıplak gözle zor görünen tüycükler mevcuttu. Bıyıklarımda bir problem yok.
    Eczanede satılan ürünleri de kullandım. Faydası oldu ama maalesef geçici bir etki bıraktı. Çıkmayan bölgelerde sakal oluşumları başladı ancak 3 ay sonra hepsi kayboldu. Denediğim ürünlerin isimlerini tek tek vermeyeceğim çünkü gerek olmadığını düşünüyorum. Etkisi geçici olan bir ürünün ismini vermek faydasız bana göre.  
    İnternetten araştıra araştıra nihayet bir ürün bulmuştum. İsmi  Minoxidil %5 Pak Darou. Ürün ambalajının üzerinde Arapça ve İngilizce yazılar olan bir İran ürünü. Bugün bu üründen bahsedeceğim sizlere.
    Minoxidil sakal çıkarıcı işe yarıyor mu, sorusuna şimdiden net bir cevap vereyim. Düzenli ve kullanım prosedürüne uygun kullanırsanız evet kesinlikle işe yaradığına bizzat kendim şahit oldum. Dikkat etmeniz gereken, orjinal ürün alacaksınız ve dediğim gibi, kullanım şekline kesinlikle uyacaksınız. Aksi halde diğer ürünler gibi, bir faydasını görmezsiniz. Ambalajını yandaki resimde gösterdim. Ürünü satın aldığınızda size nasıl kullanacağınızı zaten söylüyorlar. Söylemezlerse siz sorun, onlar cevap verirler.
    Bu ürünü 60 gün boyunca hiç aksatmadan düzenli şekilde kullandım ve etkisini gördüm. Hiç sakalı çıkmayan arkadaşlar daha uzun süre kullanmak zorunda kalabilir. Ölçüsünden fazla kullanmadığınız sürece herhangi bir yan etkisi yok. Sadece cildi hassas olan arkadaşlarımızda ilk hafta döküntüler yaşanabilir. Eğer deri döküntüleri gerçekleşirse endişelenmeyin. Hattâ işler yolunda gidiyor demektir. Sadece 2-3 gün ara verebilirsiniz ve bu 2-3 günlük arada çeşitli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Dökülme son bulacaktır.
    Faydasını gördüğüme dair lütfen görsel istemeyin. İnternet ortamında ilaçların etkisine dair görsellere şahsen itibar etmiyorum. Ben görsel paylaşsam bile "fotomontaj" diyecek arkadaşlar çıkacaktır.
   Ambalaj içinden ayrıca plastik tüp çıkıyor. Her kullanımda size önerilen dozajda bu plastik tüpü doldurarak kullanmanız lazım. "Ben daha çok süreyim, daha çabuk etkisini göreyim" diye bir hataya düşmeyin. Bir ilacı olduğundan fazla kullanmak fayda vermez. Grip olduğumuzda tek seferde 10 tane aspirin içiyor muyuz? İçmiyoruz çünkü faydasından çok zararını görürüz değil mi? İşte bu da aynı.
    Yazımın önceki kısımlarında dediğim gibi, tekrar ediyorum. Ürünü orjinal satan güvenli yerlerden alın. Ve kullanım talimatlarına kesinlikle uyun. Minoxidil ürününü orjinal satan sitelerin isimleri aşağıdadır:
    Ürünün kokusu da gayet hoş. Öyle rahatsızlık verici bir kokusu yok. Aksine biraz ferahlık veren hoş bir kokusu var.
    Ben bu ürünü kullanmadan önce her seferde yüzümü yıkadım. Temiz bir yüzde uygulanması gerekiyor. Kimisi her kullanımdan önce traş oluyor. Deri üzerindeki kalıntılar gitsin, deri nefes alsın anlamında. Tabi bu şekilde de kullanılabilir ancak hassas ciltler çin tahriş edici olabilir. Her seferinde traş olmanıza gerek yok. Temiz ve nefes alan bir yüze, uygun ölçüde kullanmanız yeterli. Yüzünüzde buz gezdirerekte gözeneklerin açılmasını, derinin nefes almasını sağlayabilirsiniz. İlacı sürdükten sonra iyice yedirin. Yüzünüze veya sakal bölgenize uyguladıktan sonra en az 4 saat yüzünüzü yıkamayın. Kullanımla ilgili talimatlara mutlaka uyun. Ben yine de nasıl kullandığımı açıklıyorum. 4 saat geçtikten sonra dileyen yüzünü yıkar. Yıkamasanız da bir zararı yok. Satıcıya bunu sorduğumda "hayır yıkamasan da bir zararı olmadığını" söylemişti. Gerçekten de zararı yok ama yıkamanızı tavsiye ederim. Sonuçta namaz kılan arkadaşlarımız için bir engel olmasın.

Buraya kadar anladığınızı ümit ediyorum. Anlamadığınız, merak ettiğiniz bir konu olursa adalanfatih@gmail.com e-posta adresimden bana ulaşabilirsiniz.

Sevgi ile kalın. Bir sonraki tecrübeme kadar hem kendimi hem de sizleri Allâh'a emanet ediyorum.  
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder