7 Şubat 2017 Salı

WhatsApp'a Bilgisayardan Bağlanın [ RESİMLİ ANLATIM ]

Merhaba Arkadaşlar;
2000'li yılların başlarında Msn Messanger, iletişim için en çok tercih edilen bir platform iken, kullanıcılarının büyük bir kısmını 2010 yılında kurulan WhatsApp'a kaptırarak büyük kayıp yaşadı. Msn Messanger kendini Skype'ye taşımakla bir çok yeniliğe imza atsa da, kullanıcılarını geri döndürmeyi başaramadı. Skype halen kullanılıyor olsa da, eski kullanıcı kitlesini geri getiremedi.

WhatsApp ilk olarak sadece akıllı telefon uygulaması olarak karşımıza çıktı. Bilgisayar üzerinden kullanılamıyordu. Akıllı cep telefonlarının klavyesine bir türlü alışamayan, hızlı bir şekilde kullanamayan kullanıcılar için bu bir dezavantaj oluyordu. WhatsApp nihayet bu soruna da bir çözüm getirdi. Artık uygulamaya yüklenen son güncellemelerle beraber WhatsApp'ı bilgisayar üzerinden kullanabileceğiz. Nasıl mı? Aşağıdaki adımları tek tek uyguladığınızda, WhatsApp'ı bilgisayarınıza veya tablet cihazınıza bağlayarak kullanmaya başlayacaksınız.
1) Önce WhatsApp'ın anasayfasında iken sağ üst köşedeki üç nokta üst üste simgesine tıklayın. (Yandaki resimde kırmızı yuvarlak ile işaretlenen yere)

2) Simgeye dokunduğunuzda açılır menüden WhatsApp Web'i seçiyoruz.
3) Karşımıza böyle bir tarama ekranı çıkacak. Ekrandan çıkmayın. Ekran aynen böyle kalsın. Çünkü bu ekranı kullanacağız.
Ekranda istendiği gibi, şimdi bilgisayarınızdan web.whatsapp.com'a giriyoruz.

4) web.whatsapp.com ekranında böyle bir karekod görüyoruz. Son adım olarak tekrar telefonumuzu elimize alıyoruz ve telefonumuzda hazır bulunan tarama ekranı ile karekodu taratıyoruz.
Herhangi bir tarama uygulamasının yüklü olmasına gerek yoktur. Tarama ekranı WhatsApp'ın bize sunduğu hazır uygulamadır.

Tekrar bilgisayarınıza baktığınızda, WhatsApp ekranının aynen aktarıldığını göreceksiniz. WhatsApp kişilerinizi, arkadaşlarınızla yaptığınız yazışmaları... herşeyi olduğu gibi bilgisayarınızda görüyorsunuz. Telefondaki WhatsApp'ta her ne yapıyorsanız aynısını bilgisayarınızdaki WhatsApp ile de yapabilirsiniz. Kişilerinizi görebilirsiniz, yazışabilirsiniz, grup sohbeti yapabilirsiniz, her türlü ayarınızı bilgisayarda da yapabilirsiniz.

Telefondaki WhatsApp'tan, bilgisayarınızdaki WhatsApp'a,
Bilgisayarınızdaki WhatsApp'tan, telefonunuzdaki WhatsApp'a eş zamanlı bilgi akışı olacaktır. Ayarlarınız da dahil olmak üzere...

Şimdi WhatsApp'ı bilgisayarda kullanmanın keyfini çıkarın. 😉

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder