22 Şubat 2017 Çarşamba

HYIP Sitelerine Dikkat!

    Merhaba Arkadaşlar,
    Bugünkü konumuz herkesin yoğun ilgi gösterdiği HYIP siteleri. Para kazanmak isteyen insanlar yüksek kazanç sağlayan HYIP sitelerine yöneliyor ancak âkıbetleri dolandırılmakla sonuçlanıyor. Bu nedenle HYIP sitelerine dikkat diyoruz.

    HYIP sitesi nedir kısaca ondan bahsedelim. Üyelerine fiyat kotalı paketler sunan, her fiyat kotalı paketin belirli yüzde ile yüksek kazanç sağladığı siteler HYIP sitesidir. İnsanların, ne kadar fazla para yatırırsa o kadar fazla sözde para kazandığı yeni nesil dolandırıcılık sistemidir. Evet yüksek oranlı kazanç vaad ettikleri doğru fakat dolandırılma oranı da bir o kadar yüksek.

    HYIP sitelerinin ömrü en fazla 6 aydır. En kısa ise 1 aydır. 2015 yılının başından itibaren ortaya çıkan bu sistem milyonlarca insanı dolandırmıştır. Kapanışları ansızın olur. Dün üye olan ve yatırım yapan bir kimse ertesi sabah sitenin erişilmez olduğunu görebilir.

    Yüksek kazanç vaad ederler ancak %80'i ödeme yapmaz, %20 gibi küçük bir oran ise ödeme yapsa da birkaç seferliktir. Daha sonra türlü bahanelerle para ödemesi yapılmaz.

    Müşteri hizmetleri gösteriştir. Destek bölümü vardır ancak sorulara, önerilere, şikayetlere cevap vermezler.

    Amerika veya Rusya kökenlidir. Ancak gösterişli sitelerinde bu örtbas edilir ve güven sağlamak için Avrupa menşeili bir şirketmiş gibi gösterir. Adresleri yanıltıcıdır. Gerçek adrestir ancak gösterdikleri gerçek adreste öyle bir şirket yoktur. Amerika veya Rusya kökenli site olduklarını gizlerler çünkü dünya nezdinde Amerika ve Rusya gibi devlerin güven sicili lekelidir. Amerika ve Rusya'ya gidenler bilirler, bu ülkelerde mafyacılık, kaçakçılık, dolandırıcılık, kumarcılık alabildiğince yaygındır. Gündüzleri bile sokakta zil zurna sarhoş gezen insanları görmek bu ülkelerde hayatın bir parçası olmuştur. Bu nedenle gerçek adres kimliklerini gizleyerek Avrupa disiplinin kimliğine saklanırlar.

    Bu sitelerin büyük çoğunluğu sistemli kumar oynamaktan para kazanırlar ve bu kazandıklarının bir kısmını güven sağlamak için  üyelerine dağıtır. İşte vaad ettikleri yüksek kazancın kaynağı da bu sistemli kumar ve vurgunculuktur. Bu sitelerden para kazandığınızı zannedersiniz halbuki, kazandığınızdan çok kaybedersiniz. Çünkü başka bir vurgun kurbanı da sizsiniz. "Nasıl olsa ödeme yapıyor" diyerek daha fazla para yatırırsınız ve bir gün hiç ödeme alamadan dolandırıldığınızı anlarsınız.

    Bu sitelerin faizden para kazandığını iddia edenler var ancak hiçbir ülkenin faiz oranı HYIP sitelerinin verdiği faiz oranı kadar yüksek değildir. Faizden kazanması için kendisinin de yüksek faizli bir gelir elde etmesi lazım ancak bu kadar yüksek faiz veren hiçbir devlet yoktur.

    HYIP sitelerinden en fazla zarar gören ise Hindistan vatandaşlarıdır. HYIP sitelerinin işleyişini bildikleri için Avrupa halkının katılım yüzdesi çok düşüktür. Avrupa'lılar herşeyin farkındadır, hem de paraya ihtiyaçları olmadıkları için HYIP sitelerine müdânâ etmezler.

    Zaten bunların kayıtları Avrupa'da olsaydı açılmalarına bile izin verilmezdi. Amerika'da ve Rusya'da ise bu dolandırıcılar üzerine henüz yasal bir yaptırım yoktur. Defalarca HYIP sitesi açılır, milyonlarca insan dolandırılır fakat kimse hakkını isteyecek bir yer bulamaz. Amerika ve Rusya polislerinin zaten dolandırıcılardan farkı yoktur bizzat bu ülkelerin polis teşkilatları dolandırıcılığın içindedir.

    Tekrar HYIP sitelerine dikkat diyorum. Kesinlikle üye olup para yatırmayın! Kendinizi bunlardan kouyun. İlk açıldığı günlere gelirsiniz, belki bir kaç ödeme alabilirsiniz ama sonuç mutlaka ama mutlaka hüsran olur. Herkes bu kadar bile şanslı olmayabilir. Meselâ site sahiplerinin açtığı site artık doyumluluğa ermiştir, toplamak istediği kadar parayı toplamıştır, siz de tam o zamana denk gelmişsinizdir, bu hâlde tek kuruş bile çekemeyip dolandırılan insanları da düşünün. Tasarruflarınızı bu alçakların kesesini şişirmekle kaybetmeyin. Allah herkesi bunlardan korusun diyorum. Esenlikte kalın.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder