12 Ocak 2017 Perşembe

Reklamları Engellemek İçin

    İnternette dolaşırken çok defa denk geldiğimiz rasgele açılan reklamlar insanları artık bezdirdi. Başka bir internet sitesine erişmek isterken aniden bilgisayarımızın ekranına çıkan reklamların çıkmaması için sizi Chrome web mağazasının bir uzantısı (eklentisi) ile tanıştıracağım. Bu uzantıyı (eklentiyi) Chrome tarayıcısına yüklediğiniz ve etkinleştirdiğiniz zaman artık rahatsız edici hiçbir reklamı görmeyeceksiniz. Tıkladığınız link adresindeki hedefe reklamsız erişebileceksiniz.

    Sizlere vereceğim reklam engelleyici eklentiyi 50 milyondan fazla kişi kullanmaktadır. Bu eklenti logo reklamlarını, You Tube video reklamlarını, Facebook reklamlarını, ve diğer tüm rahatsız edici reklamları engellemektedir.

    Uzantımızın adı, Adblock Plus 
    Karşınıza çıkan yükleme ekranının sağ üst köşesinde CHROME'A EKLE'ye basın.
    Tekrar bir uyarı penceresi açıldığında Uzantıyı ekle'ye basın. Böylece uzantı Chrome tarayıcınıza eklenecektir. Etkinleştirmek için fazladan bir şey yapmanıza gerek yok. Aynı zamanda otomatik olarak etkinleşecektir.  
    Artık rahatsız edici tüm reklamlardan uzaksınız.

    Sevgili Link.TL kullanıcıları;

    Biliyorum, asıl yönlendirmek istediğiniz site bağlantısına yönlendirmek isterken, bir yandan da Link.TL'den para kazanmak istiyorsunuz. Fakat bilmeniz gereken bir şey var. 7'den 70'e herkes internet kullanıyor. İnternet kullanıcılarının arasında hâlâ acemilerin de olduğunu unutmayın. Özellikle bilmeyenler, Link.TL gibi reklam sayfalarını, virüs ekranı olarak algılar. Bu nedenle çıkan Link.TL ekranının kapanmasını beklemeden, direk kapattığını da dikkate alın. Özellikle Link.TL ekranının sağ üst köşesinde çıkan saniye kronometresini pek çok insan görmemektedir. Bu nedenle pek çok kişi, yönlendirmek istediğiniz internet sayfasına  ulaşmadan Link.TL ekranını virüs zannederek kapatmaktadır. Siz de asıl yönlendirmek istediğiniz site bağlantısına yönlendirememiş olursunuz. Belki de bu yüzden siz de çok şeyi kaybetmiş olursunuz. Özellikle e-ticaret ile uğraşıyorsanız Link.TL gibi reklam servislerini kullanmayın. Kendi ellerinizle satışlarınızı engellemiş olursunuz. Çünkü kimse sizin Link.TL reklamının bitmesini beklemez. Bu gibi reklamlar çok can sıkıcı olmaya başladı. İnsanları usandırmanın bir gereği yok. 

    Mesela bir video izletmek istiyorsunuz. Ve bu video linkini Link.TL ile kısalttınız. Ancak kısalttığınız bu linki tıklayan insanlar, karşısında Link.TL ekranını gördüğünde, ekranın kapanması için sağ üst köşedeki saniyeleri görmeyebilir. Veya görse bile uğraşmayabilir. Böyle şeylere gerek yok. Az önce de dediğim gibi e-ticaret ile uğraşan arkadaşlar böyle reklam arayüzleri sebebiyle satışlarını kendi eliyle baltalamış olurlar. Ben kendimden örnek vereyim. Bu tür reklam arayüzleri ile hiç uğraşmıyorum. Nerede Link.TL ekranı karşıma çıkarsa pat diye kapatıyorum.

    Tavsiyelerimi dikkate almanız ümidiyle. Hoşça kalın. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder