29 Ocak 2017 Pazar

PayPal Türkiye'ye Dönecek mi?

    Merhaba Arkadaşlar;
    Hepinizin bildiği gibi yaklaşık 1 yıl önce PayPal kullanımı, BDDK tarafından gerekli şartları yerine getirmediği için Türkiye'de yasaklanmıştı. Bu olaya hem şaşırmış hem de üzülmüştük.
    PayPal, Türkiye'de de en çok kullanılan bir ödeme alma-ödeme yapma seçeneklerindendi. Diğerlerine nazaran özellik bakımından yeri doldurulamayacak bir servisti.
    Özellikle e-ticaret ile uğraşan insanlar için biçilmiş kaftan niteliğindeydi. Ayrıca PTC reklam sitelerinden ödeme almak, dış ülkelerdeki alışveriş sitelerine ödeme yapmak için kullandığımız tek ödeme platformuydu. Çünkü hiçbir servisin imkan sunmadığı güvenliği sunuyor, satıcı ve alıcı koruma politikaları ile kullanıcılarının memnuniyetini amaçlıyordu. Dolandırıcılık ile ciddi mücadele ediyor, gerekirse yasal işlemleri bizim adımıza başlatarak, mağdur etmemek için elinden geleni yapıyordu.
    Son zamanlarda PayPal'ın Mart 2017'de Türkiye'de tekrar faaliyete geçeceği ile ilgili haberler aldık. Hattâ çok büyük ve köklü haber siteleri bile bu haberi duyurmuştu. Bu haberi sizin adınıza teyit etmek istedik. Doğruluğunu araştırmak için bizzat PayPal müşteri hizmetleri ile iletişime geçtik. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi konuyla ilgili bir soru sorduk.

    Bu soruyu sorduğumuz andan itibaren 2 saat içinde Paypal müşteri hizmetlerinden cevap geldi. Verdiği cevaptan, böyle bir haberin henüz doğru olmadığını, ancak çalışmaların devam ettiğini anladık. PayPal'dan gelen cevap aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

   
    PayPal tabi ki belli bir süre sonra Türkiye'de tekrar aktif olacak. PayPal Türkiye temsilcilerinin hâlâ görev yapmaları, maaş almaya devam etmeleri ve ödeme alma-ödeme yapma işlemi yapamasak bile PayPal hesabımıza erişebiliyor olmamız bunun en açık işaretidir. Sabırlı olmamız gerekiyor.

    En yakın zamanda ülkemizdeki yasağın sona ermesini temenni eder, hepinize iyi günler, bol ve helal kazançlar dilerim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder