7 Ocak 2017 Cumartesi

İsim Analizi Aldatmacası

    Değerli Arkadaşlar;
    Bugüne kadar hiç duydunuz mu bilmiyorum ama isim-soyisim ve doğum tarihinizi gün/ay/yıl şeklinde isteyerek isim analizi yapan bir kısım insanlar var. Bu insanlar kendilerine bir internet sitesi açarak sözde isim analizi yapmaktadırlar. Ben de sizler için bunlardan birini denedim ve tecrübelerimi sizinle paylaşıyorum.

   Bu işi yapanlardan biri de Celalettin İpekbayrak. İsim analizini ise www.kaderin-sifresi.net diye internet sitesi üzerinden yapıyor. Bu siteye deneme amaçlı isim analizi yaptırdım. Tabi bunun için de 10 TL para harcadım. 1 analiz yaptırmanın ücreti 10 TL.

    Adım adım anlatacağım. Sözünü bahsettiğim siteye girdim ve isim analizi yaptır kısmına geldim. İsim-soyisim, gün/ay/yıl şeklinde doğum tarihimi ve cep telefon numaramı girdim. Ve başvur butonuna tıkladım. 2 dakika içerisinde "başvurunuz alınmıştır, kontrol edildikten sonra isim analiz şifreniz SMS ile gönderilecektir." diye filanca medyadan bir mesaj geldi. Gerçekten 12 saat içinde isim analizimi okumak için bir şifre gönderildi. Tekrar söz konusu internet sitesine girdim ve bana verilen şifre ile isim analizimi okudum.

    Sonuç ise hüsran. Hiç televizyonda anlattıkları gibi değildi. Bildiğiniz burç analizi yapmış. Hani yıllık burç falları olur ya, aynen öyle. Uzun uzun yazmış ama içi bomboş. Yüzeysel yorumlarla laf kalabalığı yapmış. Hattâ bir cümleyi birkaç defa tekrarlamış. Size bana verilen şifreyi vermek isterdim ve böylece siz de bana yaptığı saçma sapan sözde isim analizini okumuş olurdunuz. Ama maalesef veremiyorum çünkü telefonuma format atmak zorunda kalmıştım. Dolayısıyla bana verdikleri şifreyi de böylece kaybettim.

    Televizyon programlarında ise çok değişik şekilde daha gerçekçi analiz yapıyordu. Anlaşılan şu ki; bu şahıs sıradan bir burç sitesi ile anlaşma yapmış, anlaşma yaptığı bu burç sitesinin yazdığı analizi bize aktarmış. Yani otomatiğe bağlamış. Belki de bir kişi için hazırladıkları analizin aynısını başka kurbanlara da gönderiyorlardır. Zaten mantıkla gidecek olursak, günde kim bilir kaç kişi bu şahsa analiz yaptırıyor ve bu herif hangi birine analiz yetiştirsin? "Herif" diye hitap ettim çünkü böylelerine adam denmez. Sahtekarın biri olduğu bizzat tarafımdan kanıtlanmıştır.

   Sitenin anasayfasında bu herifi metheden yorumlar göreceksiniz. Hepsi aldatmaca. Robot yorumlar. İletişim ise sıfır. Bana verilen isim analizi şifremi istediğimde herhangi bir geri dönüş olmadı. Bu da sitenin ilgisiz, terkedilmiş bir site olduğunu gösteriyor.

    Ben sizin için deneme yaptım. Siz siz olun 10 TL veripte paranızı bu sahtekarlara kaptırmayın. İnanın, her yerden elde edebileceğiniz, bildiğiniz yıllık burç yorumu. Bir de bu yaptıklarını başlı başına bir ilim dalı gibi göstermeleri yok mu? Astronomi bir bilim dalıdır. Ama astroloji bir bilim dalı değil, safsatadır. Sırf sizin aldanmamanız için deneme yaptım. Hiçbir fal çeşidine inanmıyorum ve baktırmam. Amacım bunların sahtekar yüzünü size göstermekti. Fal baktıran ve fala inanan Allâh'a şirk koşmuş olur ve İslâm'dan çıkar. Bu kişinin gerçek bir tevbe etmesi ve îmânını yenilemesi gerekir. Sakın böyle şeylere inanmayın.

Selâmetle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder