26 Ocak 2017 Perşembe

Dolandırıcı Site: Birmilyonizleyici.com

    Bloğumun ismine yakışır şekilde, tecrübelerimi paylaşmaya devam ediyorum ve edeceğim İnşallah. Yeni bir tecrübe ile yine karşınızdayım.

    Sevgili Arkadaşlar;
    Bugün sizlere, kıyıda köşede sıkça reklamını gördüğümüz dolandırıcı bir internet sitesini deşifre edeceğim. You Tube'de, facebookta ve diğer sosyal medya alanlarında mutlaka reklamını gördüğünüz, birmilyonizleyici.com sitesi. Siteyi ayrıntılı olarak anlatmayacağım. Buna gerek duymuyorum. Çünkü amacım birmilyonizleyici.com'un tanıtımını yapmak değil. Sizleri bu siteye karşı uyarmak.

    Birmilyonizleyici.com, kısa ifade ile, video izleterek para kazandırma web sitesi. birmilyonizleyici.com, siteye üye girişi esnasında belli ücretlerde video izletmek için paket satıyor. Ücretsiz üyelik seçeneği de var fakat ücretsiz paketler (eksi) bakiye ile başlatıyor. Paketin özelliğine göre, çok ünlü markaların reklamlarını izletmek için her üyenin hesabına tanıtım videoları yüklüyor. Üyeler, izledikleri reklam videosunun sonundaki soruya doğru cevap vererek reklamı izlemiş oluyor ve sözde para kazanmış oluyor.

    Sözde kazandırdığı paraları çekebilmek için de, referans bağlantınız ile en az 2 üye getirmeniz gerekiyor. Böylece daha çok aldatacak kurbanları sisteme dahil ediyor.

    Paranızı sadece PTT çek hesabı ile ödüyor. "Ödüyor" dediğime bakmayın. Bu güne kadar 1 kişiye bile ödeme yapmadığı pek çok tecrübe sahibi tarafından tespit edilmiştir.

    Sistem zaten sadece izlediğiniz video sayısını gösteriyor. Ne kadar kazandığınızı göstermiyor. Bazı kurbanlar ise referans üyelerin bile ne kadar para kazandırdığını göstermediğini farketmiş.

    Aklıma değişik bir fikir geldi. Acaba reklamını izlettiği büyük ve ünlü şirketlerin birmilyonizleyici.com'dan haberi var mı? Ünlü markalardan habersiz olarak, sağdan soldan topladığı reklam videolarını toplayıpta mı izlettiriyor, merak ettim. Hemen araştırmaya koyuldum. Bifa markası ile e-posta yolu ile iletişime geçtim ve durumu sorguladım. 48 saat içinde cevap aldım. Cevap aynen şu şekildeydi: "Firmamızın bahsettiğiniz aracı kurum ile alakası yoktur." Gördüğünüz gibi gayet net bir cevap.

    birmilyonizleyici.com ile ilgili diğer kullanıcı şikayetlerini okumak için sikayetvar.com sitesini inceleyiniz. sikayetvar.com sitesini daha önceden bilenleriniz vardır. Tamamen gerçek kişilerin şikayet ettiği ayrıca 1.300 kadar çok ünlü kurumların bile kayıt olarak, müşterilerine cevap verdiği 3,5 milyon üyeli dev bir şikayet platformu. Fazla söze gerek yok. sikayetvar.com'daki şikayetler sadece işin görünen yüzü. Şikayet edemeyen daha pek çok insan var. Kimi zamanı olmadığından, kimi de boşvermişlikten şikayet etmemiş olabilir.

    birmilyonizleyici.com internet sitesinin görselliğine gelince... İlk baktığınızda sanki ciddi bir şirketmiş gibi karşımıza çıkıyor. Yönetim kurulu başkanı, halkla ilişkiler bölümü, muhasebe bölümü gibi bölümlerin iletişim yolları belirtilmiş. Oysa hepsinin içi boş. İletişime geçmek için bir e-posta adresi koymuşlar. Haricen de bir türlü ulaşılamayan whatsapp numarası var. Ulaşabilene aşk olsun. Üyelik panelinden de iletişim kurabiliyorsunuz fakat cevap veren yok. Sitenin sağ tarafındaki telefon numarasını arıyorsunuz, arama sonucunda 7-8 dakika bekletirler. Şansınız varsa biri çıkar, yoksa beklediğinizle kalırsınız. Kısacası iletişim sıfır. Derdinizi anlatabileceğiniz, muhatap alacağınız bir yetkili yok.

    Kurumsal bir kimlik ile karşımıza çıksa da resmî ticâret odalarında bir kaydı yok. Özetle her yönden aldatmaca ve dolandırıcı bir internet sitesi. "Aman" diyorum. Kendinizi böyle sitelere kurban etmeyin.

    Başka bir tecrübe konusu ile tekrar görüşmek dileklerimle. Kendinize iyi bakın. Allâh'a emanetsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder