13 Aralık 2016 Salı

Biotin Collagen Şampuan

    İnce telli saçlarından sitem eden kadınlar, bugüne kadar pek çok saç dolgunlaştırıcı ürün kullanmıştır. Ancak kalıcı bir çözüm buldukları halen söylenemez. Çünkü her ürün her saç cinsine ve ten yapısına etki etmeyebilir. İnce telli saçlar ortak dert olsa da saç derisi kişiden kişiye değişir, farklı olabilir. Kullanılan dolgunlaştırıcı ürünlerin etki seviyesi de buna göre değişir. Meselâ nemli ciltlerdeki ince telli saçlarla, kuru ciltlerdeki ince telli saçlar farklıdır. Kafa derisi nemli ise ince telli saçlar genelde yatık durur. Kuru ciltlere göre şekil alması biraz daha kolaydır. Kafa derisi kuru ise ince telli saçlar hep dikili vaziyette kalır. Yatırmak zordur. Fakat bilindiği gibi her iki türlü saç derisi tipinde de saçlar cılızdır.

    Her pahalı ürün işe yarayacak diye bir şart yoktur. Yukarıda da dediğimiz gibi her ürün her derde etki etmeyebilir. Çok daha ucuz ürünler de kişiye göre oldukça etkili ve olumlu bir sonuç doğurabilir. O zaman şu sonuca varıyoruz. Olumlu sonuçlar, ürünün kendisine değil, ürünün saç derisine hitap edip etmemesine bağlıdır.  

    Genelde kadınların kullandığı Biotin Collagen şampuanı, saçı ince telli olan erkeklerin de kullandığına rastlanır. Bilindiğinin tersine dış görünüme önem veren erkekler de kozmetik ürün kullanıcısıdır.

    "Biotin Collagen erkekler de işe yarıyor mu?" sorusuna gelince. İnce tel saç sahibi olarak ben de bu ürünü denedim. Kuru ciltli ve ince telli saçlarda bu ürünün işe yaradığı sonucuna vardım. Her 3 günde bir kullandığım Biotin Collagen şampuanın aynı zamanda kısa zamanda saç uzattığına da şahit oldum. Zaten ürünün asıl fonksiyonu kısa zamanda saç uzatmaktır. Saç dolgunlaştırıcı özelliği ikinci plandadır. Fiyat olarak, orta pahalılık derecesinde. Bazı satıcılar 30 TL'ye satarken, bazı satıcılar 40 TL'ye satmaktadır. Fiyat farkı ürünün orjinal olup olmadığına bağlı değil, satıcının işletme maliyetine göre olabilir.

    Ürünü ezcanelerde, online eczanelerde ve diğer online internet mağazalarında da bulabilirsiniz. Ben www.webzanem.com üzerinden satın almıştım. Organix firmasının ürettiği Biotin Collagen şampuanı ince telli saçlıların kullanmasını tavsiye edebilirim. Herhangi bir yan etkisi olmaz çünkü organik olarak piyasada en çok tercih edilen şampuanlar arasında yer almaktadır. Kokusu da gayet hoş. Kalıcı olmayan parfüm gibi hafif bir kokusu var ancak ürünün içinde alkollü parfüm bulunmamaktadır. Muhtemelen güzel kokulu bir çiçek esansından faydalanmışlar.

    Ürün içinde elbette yan maddeler kullanılmıştır. Fabrikasyon bütün ürünler de katkı maddesi mutlaka vardır. "Yoktur" diyen aldatmış olur. Çünkü sadece bitki kullanılsa zaten şampuanlar belli bir kıvama gelmezdi. Bugün ev yapımı ürün yapımında bile destekleyici bazı malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır.

    Eğer siz de bu ürünü kullanmaya karar verdiyseniz umarım ki faydasını görürsünüz. Hepinize neşeli günler dilerim. Hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder