18 Aralık 2016 Pazar

Adwords Reklam Cihaz Görünümü Ayarları

     Merhaba Arkadaşlar,
    Bugün sizlere Google Adwords reklamlarınızın hangi cihaza görünüp görünmemesine dair ayarların nasıl yapılacağını resimli olarak açıklacağım. Küçültülmüş resimlerin üzerine sağ tıklayıp "Bağlantıyı Yeni Sekmede Aç" seçerseniz, küçük resim ayrı bir sekmede orjinal boyutu ile açılacaktır.

    Bu ayarı yapmadan önce reklam kampanyanızın (önceden) oluşturulmuş olması gerekiyor. Çünkü kampanya oluşturma esnasında Adwords maalesef böyle bir ayar seçeneği vermiyor. Bu da Adwors'un eksi yönlerinden biri.

    Reklam kampanyanızı oluşturduktan sonra, kampanya ayarlar kısmından tür seçeneğini seçip, oradan da tüm özellikleri seçmeniz gerekiyor.1) Bu işlemi yaptıktan sonra Ayarlar kısmına geldiğinizde,

Cihazlar sekmesini göreceksiniz. Cihazları tıkladıktan sonra,

    Bilgisayar kısmının karşısında bulunan
"--" tıklayın. Küçültülmüş resimlerin üzerine sağ tıklayıp "Bağlantıyı Yeni Sekmede Aç" seçerseniz, küçük resim ayrı bir sekmede orjinal boyutu ile açılacaktır.


    "--" tıkladığınızda karşımıza yandaki gibi bir tablo göreceğiz. Bilgisayar seçimin yanındaki kutucuktan "Artırma Oranı" seçtikten sonra, oraya 100 değerini yazıyoruz ve  kaydet diyoruz. Bu ayarın anlamı şu: Bu kampanyaya ait reklamlarım bilgisayarlarda %100 oranında görünsün. Reklamların bilgisayarlarda görünme oranını %100 olarak artırmış oluyoruz.

    Gelelim reklamlarımızın tablet ve mobil cihazlarda görünürlülük ayarlarına. Yine aynı ekrandan işlem yapacağız. Reklamlarımızın cep telefonlarında ve tabletlerde hiç görünmemesini istiyorsak bu kez, azaltma oranını seçeceğiz.

↪ Mobil cihazların karşısında bulunan "--" tıklıyoruz. 
↪ Açılan kutucuktan azaltma oranını seçiyoruz.
↪ Yine 100 değerini rakamlarla giriyoruz.
↪ Son olarak Kaydet butonuna basıyoruz.

    Aynı şekilde;
↪ Tablet cihazların karşısında bulunan "--" tıklıyoruz. 
↪ Açılan kutucuktan azaltma oranını seçiyoruz.
↪ Yine 100 değerini rakamlarla giriyoruz.
↪ Son olarak Kaydet butonuna basıyoruz.

    Böylece kampayamızdaki reklamların mobil cihazlara (telefonlara) ve tablet cihazlara görünürlülüğünü tamamen kapatmış olduk.

    Bu ayarları oluşturduğumuz bütün reklam kampanyaları için ayrı ayrı yapmamız gerekiyor. Çünkü her reklam kampanyası birbirinden bağımsızdır.

    Neden reklamlarımızı telefon ve tabletlere kapatılmasını gerektiğini 'Reklam Verirken Dikkat Edilecek Konular' başlıklı yazımızda açıklamıştık. Özetleyecek olursak, kimse cep telefonundan veya tablet cihazlarından üyelik formu doldurmak için uğraşmaz. Ve kimse cep telefonu üzerinden alışveriş yapmaz. Bu cihazlardan işlem yapmak yabancılarda bile tam yerine oturmuş değil.

    Hepinize sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

2 yorum:

  1. I was recommended this website by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my trouble. You're amazing! Thanks! capitalone.com login

    YanıtlaSil
  2. Hello,
    My writings are unique. Definitely not a copy. Thank you for following.

    YanıtlaSil