19 Kasım 2016 Cumartesi

General Mobile Discovery Şikayetleri

    Uygun fiyatı, 16 GB hafızası, en çok kullanılan uygulamaların hazır yüklenmiş halde satışa sunulması, oyunlarda kasma yapmaması gibi sebeplerle Türkiye'deki satış payı oldukça yüksek olan android işlemci bu telefon, ilk 1 yıla kadar sorunsuz bir şekilde kullanılsa da 1. yıldan itibaren önemli bazı sorunları hemen görmeye başlıyoruz.

    Bunlardan en önemlisi uygulama yükleme ve güncelleme sorunu. Kullanıcılar bu telefonun bütün modellerinde uygulama yükleme ve uygulama güncelleme ile ilgili sorunlarını sıkça dile getiriyorlar. Çeşitli form sitelerindeki üyeler bu konuda birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. Çünkü Discovery yetkilileri bu konuda yeterli ve kalıcı bir çözüm maalesef sunamıyor. Bu durum, General Mobile Discovery hakkındaki şikayetleri daha da artırıyor.
    Uygun fiyatından etkilenerek büyük bir hevesle alınan Discovery marka telefonun tek problemi bu değil. İkinci önemli bir problemi ise, batarya ömrünün kısa olması. Kullanıcılar fabrika çıkışı bataryayı tam kapasite ile sadece 1,5 sene problemsiz kullanabiliyor. 1,5 seneden sonra bataryanın tam şarj edilememesi, dolayısıyla çabuk tükenmesi kullanıcıların telefondan nefret etmesine sebep oluyor. Ayrıca telefonun üstündeki şarj girişi oldukça kalitesiz. Orjinal adaptörü ve şarj kablosuyla bile tam uyuşmadığı için kısa sürede deforme olabilmektedir.
    Telefonun ses düzeyine baktığımızda da çok yetersiz, vasat altı düzeyde olduğunu bütün kullanıcıları bilmektedir. Telefonun ses düzeyi en yüksek seviyeye getirilse bile, dış ortamlarda, toplu taşıma araçlarında v.s. sesli aramaların hiç duyulmadığı da bir gerçek. Titreşim düzeyi de bundan farksız.
    General Mobile Discovery'nin bir diğer problemi de dokunmatik ekranın kendi kendine hareket etmesidir. Özellikle internetten faydalanıldığı zamanlarda ve telefonun ısındığı zamanlar da bu problemle daha sık karşılaştığımızı fark ettik. Ekran kapatılmadığında telefon dokunmatiğinin kendi kendine ekrana dokunmasına, telefon yüklü uygulamalar arasında kendi kendine geçiş yaptığına çok defa şahit olanlarımız mutlaka vardır. Bu can sıkıcı durum, diğer telefon markalarında da görülse de, Discovery de çok daha sık görülmektedir.
    Buraya kadar dile getirdiğimiz General Mobile Discovery kusurlarından hariç olarak farklı bir çok problemler yaşayan kullanıcılar da olmuştur.
    Ürün alırken lütfen ürün hakkında yapılan internetteki övgü dolu cümleleri dikkate almayın. Çünkü onlar da bu sorunlardan habersiz olarak satın almaktadırlar. Biliyoruz ki kendisi de olumlu yorumlardan etkilenerek General Mobile akıllı telefon alıyor, aldığı günden 1-2 gün sonra kendisi de marka ve ürün hakkında olumlu yorum yapıyor ancak belli bir süre sonra gerçeklerle karşılaştığında yaptığı olumlu yorum için de, satın aldığı için de pişman oluyor.
    General Mobile Discovery ilk başlarda satış rekoru kırsa da, böylesine büyük sorunlar yaşatması sonucunda kullanıcılarını nefret ettirmiş durumda. Buna bağlı olarakta kırdığı satış rekoru çok hızlı bir şekilde düştü. İnsanlar artık Discovery deyince yüz mimiklerinden nefretini dile getirmeye çekinmiyor.
    Karar sizin. "Ben zaten sık sık telefon değiştiriyorum, 1 yıl kullansam yeter" diyenlerdenseniz General Mobile sizin için fiyat ve vasat altı kalite olarak hâlâ tercih edilebilir durumda. Firmanın ürüne 2 Yıl garanti vermesine rağmen maalesef sorunsuz bir şekilde kullanılması için 2 yılını doldurmamaktadır.
Biz 'Deneyim Dükkanı' olarak ürün hakkındaki tecrübelerimizi, kullanıcıların da en çok şikayetçi olduğu konuları bilginize sunduk. Esenlikle kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder